• Proje Nedir?

  Yıllardır sualtında çektiğim fotoğraflar ile kitaplar, belgesel filmler hazırlayıp denizlerde yaşayan canlıların şaşırtıcı hikayelerini insanlarla paylaşıyorum. Bir gün, bir ilkokulun konferans salonunda, yaklaşık dört yüz ilkokul öğrencisinin karşısındaydım. Fotoğraflar eşliğinde konuşmaya ve sualtı dünyasının evsahiplerini anlatmaya başladım. Hepsi şaşkınlıkla ve büyük bir dikkatle beni dinliyor, bazı fotoğraflarda çığlıklar atıp, ben konuşmaya başlayınca hemen susuyorlardı. Sadece öğretmenleri değil ben bile bu ilgi ve dikkate şaşırmıştım. Gösteri sonrası yanıma gelen bir kaç öğrenci heyecan içinde soru sormaya başladılar. “Deniz neden mavidir?” diye bağırıyordu birisi, “Balıklar konuşur mu?” diye ceketimi çekiştiriyordu ötekisi. “Balıklar uyur mu?” “Deniz suyu neden tuzludur?” “Balıklar su içer mi? İçmez değil mi?”

  İşte o gün “Denizin Sırları”nın temelleri atıldı. En büyük hedefim olan, çocuklara sualtı dünyasını tanıtıp sevdirmenin yöntemi belirlenmişti. Soru ve cevaplar ile sualtının sırlarını tanıtacaktım. Yılların birikimiyle oluşturduğum “Denizin Sırları” sadece çocukların değil, hepimizin merak ettiği veya daha önce hiç aklımıza getirmediğimiz sorulara yanıt veriyor.

  Bu kitap ile, denizlerde yaşayan canlıların hayatta kalabilmek için geliştirdiği olağanüstü başarılı uygulamaları görüp onlara hayranlık duyacak ve aynı zamanda bu yaşamı neden korumamız gerektiğini bir kez daha öğreneceğiz.

  Unutmayalım ki, korumanın ana temeli tanımaktır. Varmısınız “Denizin Sırları” ile bu mavi dünyayı tanımaya ve tanıtmaya?

  Bu hedeflerle “Denizin Sırları” projesi sizin destekleriniz sayesinde çocuklarımızla ile buluşuyor. 

  1 adet “50 Soruda Denizin Sırları” kitabını 15 TL ye satın aldığınızda, 1 kitabı size yollayacağız ve 2 adet kitabı da öncelikle doğu illerimizdeki denizle tanışmamış çocuklarımıza hediye etmiş olacaksınız.

  Bu projeye gönüllü destek veren öğretmenlerimizin bize bildirdikleri sayı kadar kitabı, destekçilerimiz adına bedelsiz olarak yollayacağız. Onlar da kitapları öğrencilerine dağıtacak ve kitabımızdaki bilgileri paylaşarak denizlerimizi tanımalarını sağlayacaklar. Hedefimiz öncelikle doğu illerimiz ve sonrasında da tüm ülkemizi kaplayan bir yaygınlığa ulaşabilmek. Denizi daha iyi tanıyan, seven ve korumak isteyen bir toplum yaratabilmek.

  “50 Soruda Denizin Sırları” kitabını sadece projenin web sitesinden satın alabileceksiniz. Bu sitede hangi ilimize, hangi okullara kaç kitabın gönderildiğini ve kitapları alan çocuklarımızın sizlerle paylaştıklarını da site üzerinden takip edebileceksiniz.

  Desteklerinizi esirgemeyeceğinizi biliyoruz, lütfen dostlarınızla da bu projeyi paylaşarak ortak hedefimiz olan çevreye duyarlı bir toplum olma hedefimize destek olunuz.

  Saygılarımızla

  Alptekin Baloğlu  İstatistikler
  Destekcilerimizin Hediye Ettiği Kitap Sayısı
  Öğrencilerimize Yollanan Kitap Sayısı
  Öğrencilerimizin Beklediği Kitap Sayısı
  E-Mail Listesi
  © Copyright 2014
  Ana Sayfa - Proje - Destekcilerimize Çağrı - Öğretmenlere Çağrı - Örenciye Çağrı - Sipariş Verin - Basından Haberler - İletişim