• Haberler
  Haber: Diyarbakır Silvan, Silvan Gazi İlkoklu öğrencilerimizden fotoğraf ve mektuplar geldi...
  Açıklama:

  Diyarbakır, Silva ilçemizdeki Silvan Gazi İlkokulu öğretmenimiz Ömer Kurt'tan gelen kargo da öğrencilerimizin yazdığı bir birinden güzel mektuplar elimize ulaştı. Denizi çok sevdiklerini söyleyen çocuklarımızın soruları ile doluydu mektuplar. Hepinize çok teşekkürler.

  Haber: Kitaplarımızın ilk dağıtıldığı il olan Şanlıurfa'daki öğrencilerimizle tanışmaya gittik.
  Açıklama:

  Hayatımdaki en anlamlı günlerden birisini Urfa'da yaşadım.

  İki ay kadar önce ilk kitaplarımızı Şanlıurfa'daki değerli öğretmenimiz Selda Altınbulak yardımıyla dağıtmıştık. İlk okulumuz Suriye sınırında bomba sesleri altında ders yapan Akçakale İMKB Ortaokulu idi. Öğrencilerden gelen mektuplarda benimle tanışmayı çok istediklerini kendilerini ziyarete gelmemi çok istiyorlardı. 26 Mayıs 2014, pazartesi günü Urfa'dan 70 km uzaktaki okula Selda Öğretmen ile yola çıktık. Daha okula gelemeden öğlen molasına çıkan öğrencilerimiz arabamızın yolunu keserek, onlarla sınıfta değilde yolda tanışmamıza neden oldular. Alptekin amca gelmiş diyerek beni kucaklayan pırıl pırıl çocuklar iki ay önce okudukları kitapdaki bilgileri ezbere öğrenmişlerdi. İnanamadım, kitaptaki her soruma doğru yanıt vermek için parmaklarını kaldırıp ben söyleyeceğim diye bağıran; söz isteyen bu kadar iştahlı çocuklar görmedim daha önce...İyi ki böyle bir projeye başlamışız ve iyi ki sizler gibi destekçiler sayesinde bu genç beyinleri hayat boyu unutmayacakları deniz sevgisiyle doldurmayı başarmışız. Başta Selda öğretmen öncülüğünde projeyi gönüllü destekleyen Akçakale İMKB ortaokulu öğretmenleri Hüseyin Kazarel, Ufuk Çiçekçioğlu, Mehmet Şahin, Hüseyin Dağdeviren ve Zuhal Doğan'a, sonrada siz destekçilerimize sonsuz teşekkürler.

  Alptekin Baloğlu


  << 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >>
  İstatistikler
  Destekcilerimizin Hediye Ettiği Kitap Sayısı
  Öğrencilerimize Yollanan Kitap Sayısı
  Öğrencilerimizin Beklediği Kitap Sayısı
  E-Mail Listesi
  © Copyright 2014
  Ana Sayfa - Proje - Destekcilerimize Çağrı - Öğretmenlere Çağrı - Örenciye Çağrı - Sipariş Verin - Basından Haberler - İletişim